Zhang Bao Yang s tyčí

velmistr

Zhang Bao Yang


Zhang Bao Yang se narodil v provincii Hebei ve městě Xing Ji v roce 1922. Po zakončení střední školy se odstěhoval do Pekingu aby zde začal pracovat. Během padesátých let začal studovat Xin yi quan u mistra Wang Ji Wu .Následoval svého mistra dnem i nocí a učil se veškeré vnitřní učení tohoto umění. Při studiu praktikování Xin Yi ráno i večer řídil se poctivě radou svého učitele a studoval s pokorným přístupem a otevřenou myslí. Zhang Bao Yang také studoval se známým bojovým mistrem vnitřních stylů Zhang Chuang Fa (známým jako Zhang Xian Zhai). Zhang Chuan Fa studoval Xin Yi u syna mistra Liu Qi Lana ,Liu Wen Hua (Liu Dian Chen) a také studoval umění Bagua zhang u mistra Chen Ting Hua. Zhangův kung fu strýček byl Du Ji San, který studoval u mistra Bu Xue Kuan který byl studentem Che Yi Zhai. Zhang Bao Yang svým bojovým duchem a horlivostí ve studiu udělal dojem na své učitele a ti byli šťastni že ho mohou učit.


Zhang Bao Yang a Wang Ji Wu

Zhang Bao Yang a jeho mistr Wang Ji Wu

Když byla v 1983 roce založena "Pekingská výzkumná asociace Xing Yi Quan", byl Zhang Bao Yang jmenován jejím ředitelem. Svým nadšením a obětavostí pro propagaci Xin yi quan si zasloužil pochvalu a obdiv svých vrstevníků. Jeho věhlas vyvolal korespondenci od mnoha slavných bojových umělců z celého světa. Byl také jmenován poradcem Ji Nan-ské asociace Xing yi quan, Fu Jian-ského San Minského bojového teamu, Pekingské asociace Sun stylu Tai ji quan, a trenérem Pekingské Ji Xian Akademie Wu shu. Xin yi je vnitřní bojové umění a proto Zhang studoval také qi gong s mistrem Hu Yao Zhen aby zdokonalil svoji znalost vnitřní síly.

Zhang Bao Yang je všestranně talentovaný člověk mnoha oborů. Kromě toho že studoval osteopatii s mistrem Wang Ji Wu, studoval také akupunkturu s Jia Chu Lian. Kromě jeho úspěchů v bojovém umění, qi gong a v medicíně je jeho potěšením léčit pacienty.

Aby Zhang Bao Yang dále zkoumal Xin yi quan společně se svým spolužákem Wang Jin Yu spolupracovali na organizování a úpravě historických písemností o Xin Yi Quan a společně napsali manuskript "Nové poselství Xin yi liu he". Zhang Bao Yang a jeho mladší spolužák Wang Huang Sheng napsali také knihu o 16 cvičeních Xin yi pro zdraví mistra Wang Ji Wu. V roce 1991 ukončil svoji práci ředitele "Asociace Xing yi quan" ale stále vykonává funkci poradce. Je také členem "Pekingské výzkumné asociace qi gong". Od roku 1986 pracuje jako lékař v nemocnici.

Zhang také vychoval mnoho studentů. Díky jeho otevřenému přístupu ve vyučování se jeho studenti rychle zlepšují a z několika jeho studentů se stali samostatní učitelé bojových umění. Někteří jeho studenti vyučují také v zahraničí.